Віртуальні виставки


 

Україна козацька

Коляда І.А., В.І.Милько  

Богдан Хмельницький /І.А.Коляда, В.І.Милько. - Київ: ПАТ "ДАК "

 Богдан Хмельницький був не першим, хто розпочав боротьбу за свободу України. Але саме йому вдалося створити боєздатну армію, сформувати систему гетьманської влади і почати розбудовувати державу. Завдяки діяльності Хмельницького майже все українство, незважаючи на станові інтереси, виступило єдиною як ніколи силою в боротьбі за національне визволення. І хоча Великому Гетьманові не все вдалося зробити для збереження державності, його діяльність не тільки визначила долю самої України, а й відчутно вплинула на тогочасне європейське політичне життя.

 
Мокляк В. Полтавщина козацька [Текст] : ( Від Люблінської унії до Колумацької ради) / Володимир Мокляк. – Полтава : АСМІ, 2008. – 264 с. : іл.

 Автор намагається висвітлити події, що відбувалися на Полтавщині в добу козацтва – від Люблінської унії 1569 р. – до Колумацької ради 1687 р. Це час зародження і становлення українського козацтва.




 Коляда І.А.Биба Є.В. 

Отаман Сірко / І.А.Коляда, Є.В.Биба; Худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - Харків: Фоліо, 2012.- 121 с. - (Знамениті українці)

Іван Сірко (1605 (1610) — 1680) — один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорозька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушно, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько–турецьким нападам, що загрожували геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.
Саме з його ім'ям пов'язують появу знаменитого листа запорожців турецькому султану.


 Полтавщина. Історичний нарис.- Полтава: Дивосвіт, 2005.- 592 с.: іл.

 Книга є спробою об'єктивного і всебічного дослідження минувщини полтавського краю від найдавніших часів до сьогодення с точки зору сучасних досягнень історичної науки. Етапи історії Полтавщини автори висвітлюють із залученням багатьох фактичних даних, архівних та інших джерел . 


 

Малик В. Черлені щити : роман / В. Малик. – Х. : Прапор, 1985. – 295 с. 


 Твір "Черлені щити" присвячений трагічному походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославовича на половців у 1185році. Сюжетним стрижнем виступає герой Арсен Звенигора, створений уявою автора, який не був видатною історичною особою, проте опинився в центрі важливих історичних подій. Такий художній підхід дає можливість ширше змалювати історичне тло, проникнути в різні сфери суспільного життя, охопити різні соціальні верстви, поглянути на події очима звичайної людини, створити несподівані сюжетні колізії, пригодницькі ситуації. Відомі історичні постаті зустрічаються тут епізодично. Автор дбає про достовірність не стільки фактів, як загального фону, атмосфери часу в елементах побуту, психології персонажів. Скупий рядок літопису автор розгортає у цілісні картини. Йому вдається з високим ступенем імовірності передати атмосферу, звичаї, побут.


 
Ковалевська О. 
 

Іван Мазепа у запитаннях та відповідях.- К.: Темпора, 2008.- 200 с.: іл.


У цій книзі читач знайде короткі, але вичерпні відповіді на питання, що стосуються постаті гетьмана України1687-1709 рр. Івана Мазепи, дізнається про цікаві історичні факти, пам’ятки історії та культури, пов’язані з ним, про твори художньої літератури, живопису й музики, у яких відтворено його образ.
Для кращого розуміння та сприйняття матеріалу пропонується хронологія дат життя і діяльності І. Мазепи, додаються списки основної та додаткової літератури, які дозволять більш докладно ознайомитися з цією видатною особистістю в українській історії.




Немає коментарів:

Дописати коментар