"Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості."
(Повість минулих літ)
23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх, хто дотичний до книжкової справи.
У 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО прийняла рішення святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цього дня народилися добре відомі нам письменники: Моріс Дрюон, Халлдор Кільян Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла, Мануель Вальєхо та померли літературні генії: Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега.
Всесвітній день книги й авторського права відзначають у 190 країнах світу. Це свято має на меті залучати до книжки і читання. Адже при читанні паперових книг емоції переживаються яскравіше, розвивається уява і креативне мислення. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що коли люди перестають читати, вони перестають і мислити.
У різних містах світу існує величезна кількість скульптурних композицій, меморіальних дощок та бюстів, присвячених книгам, літераторам і героям їхніх творів. Наприклад, у місті Горлівка знаходиться пам’ятник давньоруського літопису «Слово о полку Ігоревім», а у місті Новгород-Сіверський – музей цієї книги.
Щодо авторського права – це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини. Авторське право захищає не ідеї або факти, а спосіб їх вираження: письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп'ютерні програми.
Джерело: Національна бібліотека України для дітей.
Режим доступу: https://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9572
Немає коментарів:
Дописати коментар